Tereza Duchková
  herečka a zpěvačka narozena 1978  
     
  Muzikály, na kterých se podílí:
  Chicago, Jekyll a Hyde, West Side Story, Zpívání v dešti  
     
  Divadelní inscenace:
  Zmatení jazyků - Divadlo ABC  
  Barmanky - Divadlo Radka Brzobohatého  
  Úžasná slečna Flintová - Divadlo Radka Brzobohatého  
     
  Absolvovala v r. 1998 státní konzervatoř v oboru hudebně-dramatickém. Během studií se účastnila několika divadelních a hudební workshopů a festivalů v Grenoblu, Paříži, Hamburku, Syke. Ve druhém ročníku začala její spolupráce s Hudebním divadlem Karlín v českém muzikálu Má férová Josefína jako jedna z taneční skupiny Havelkovy girls; později převzala i jednu ze stěžejních rolí - Irenu. Současně zpívala v Pražském swingovém orchestru Jana Matouška, s vokální skupinou Dobrý večer Quintet a později vytvořila hudební projekt se skupinou Golem Jana Václavíka, který se jmenuje TEREZA TEREZA.  
   

 

  Má spoluúčast na CD s názvem Comes Love a na CD s písničkami z filmů pro pamětníky a na CD se šansony o staré Praze. Pravidelně zpívá šansony v rozhlasovém pořadu Šanson věc veřejná. V průběhu studií na konzervatoři pokračovala ve spolupráci s HD Karlín a spolu s Kateřinou Brožovou vytvořila dvojici sester Deyových (Jeann), zpěvaček a tanečnic v muzikálu G. Oplustila Sny z Nového Yorku (1997). Dále zde v českém muzikálu Anděl s ďáblem v těle nastudovala slečnu Trudu, v broadwayském muzikálu Klec bláznů Annu, v prvním českém provedení broadwayského muzikálu Viktor - Viktorie Normu, ve světově známém muzikálu Zpívání v dešti herečku Kathy Seldenovou, v českém muzikálu Zvonokosy Juditu Čuprovou, v muzikálu Chicago vězeňkyni a zpěvačku Roxie Hart, ve West Side Story nastudovala Anitu, v muzikálu Jekyll a Hyde roli Lucy. Za roli Lucy je nominována na Cenu Thalie 2005. ( Na jejím kontě jsou i další nominace, např. v r.2002 se dělila o nominaci s Martou Kubišovou.)  
     
  Zahrála si v televizních seriálech Prima sezóna, Lékárníkova holka, TV inscenaci Bludiště, ve francouzském filmu Život s Marlen, Milenci a vrazi, v současné době natočila inscenaci Dámský gambit (režie J. Němcová) a film Jak se krotí krokodýli (režie M. Poledňáková).  
     
  Nadabovala desítky možná už stovky filmových a televizních rolí. Vystupuje v zábavních programech televizí ČT, Prima i NOVA.